054-6783122 יעוץ והכוונה ללא תשלום למצוא בית אבות בישראל

Get Adobe Flash player

למה לעבור לבית אבות בארץ

למה לעבור לבית אבות?

בית אבות בארץ

הסיבות לכך שונות בהתאם למצב הקשיש במישורים שונים (משפחתי, כספי ורפואי) ולרצונות שלו.

 

מבחינה רפואית יתכן שהקשיש אינו מתנייד בעצמו ואינו מסוגל לבצע את פעולות חיי היום יום: להתרחץ בעצמו למשל. אין ספק שבמקרה כזה יש להפנות אותו לבית אבות או לבית אבות סיעודי על פי מידת התלות שלו. 

 

מבחינה פסיכולוגית ומשפחתית, כאשר מכניסים קשיש לבית אבות יש תחושה שנוטשים אותו. אך אין זה נכון כיוון שמאד קשה לטפל בקשיש באופן ראוי. דרושה מיומנות הן טכנית והן בינאישית.

 

בנוסף לכך בית האבות עוזר להוציא את הקשיש מן הבדידות שלו. זהו מקום מחייה ומרחב חברתי עשיר שבו הוא יכול ליצור קשרים עם קשישים אחרים ולעשות איתם פעולות, לתקשר איתם בזמן האוכל או בהפסקות.. בתי האבות אכן מציעים מגוון רחב של פעילויות העשרה לגיל הזהב כגון שיעורי התעמלות, ציור, מוסיקה, ריקוד, סרטים, הרצאות, ביקורים במוזיאונים, משחקי חברה, בישול ...

 

למה לעבור לבית אבות בארץ?

יתכן שהקשיש רוצה סוף כל סוף לחיות קרוב ליקיריו: להתאחד עם בני המשפחה או החברים שלו שהשתקעו בארץ. אלה אנשים שהם רוצים לחיות בקרבתם בתקופה זו של חייהם.

 

יתכן שהקשיש רוצה לחיות על אדמת הקודש : הוא עובר לגור בארץ מטעמים דתיים או אידיאולוגיים. לגור בארץ הופך להגשמה אישית, לתוצאה של עבודה פנימית ולמטרה שסוף סוף הושגה.

 

לבסוף, יתכן שהקשיש רוצה לחזור לשורשיו התרבותיים או הדתיים: הוא חיי את היום יום ומבקש לחיות בסביבה המתאימה לרקע התרבותי שלו ולערכיו.

 

בכל המקרים הללו המעבר לבית אבות בארץ יאפשר לקשיש החפץ בכך למצוא הרמוניה עם עצמו ועם הסביבה שלו.

 

 

   English    Francais    עברית  

טופס

טופס

אני מחפש בית אבות עבור קרוב משפחה

על ידי מילוי הטופס הנני מבקש שיועץ יתקשר אלי על מנת למצוא מוסד